Balandį – nemokami festivalio „Nepatogus kinas“ seansai moksleiviams, kviečiame registruotis!

Balandį – nemokami festivalio „Nepatogus kinas“ seansai moksleiviams, kviečiame registruotis!

Dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ bendradarbiaudamas su asociacija “In corpore” plečia savo edukacinę veiklą ir filmų seansus moksleiviams organizuoja visus metus. Šiuo metu Festivalis kviečia 10 – 12 klasių mokinius į specialius, nemokamus filmų „Įvairių šeimų vaikai” ir „Patyčios“ seansus.

Filmas „Įvairių šeimų vaikai” nukelia į įvairių šeimų namus įvairiose šalyse, įtraukia į asmenines paaugliškas vaikų dramas. Gusas, savo namuose apsuptas moterų, bando suvokti, ką reiškia buvimas vyru; Ebony mėgina išlavinti savo, kaip dainininkės balsą, ir surasti vietą, kur jos šeima būtų priimta; Mattas kelia klausimus, kaip Dievas, kurį aukština jo lesbietės mamos, tuo pat metu gali jas pasmerkti pragarui; o Grahamo troškimą išmokti skaityti ir taip nudžiuginti savo tėvus apsunkina šeimos persikėlimas į Fidži, kur homoseksualumas smerkiamas. Filmo seansai vyks:

– Vilnius: Balandžio 4 d. (pirmadienis) „Skalvijos“ kino centre 11.30 val. Adresas: A. Goštauto g. 2/15, Vilnius. Kviečiame į jį registruotis iki balandžio 1 d. paspaudus https://goo.gl/abRts2;

– Kaunas: balandžio 8 d. (penktadienį) 12.00, „Romuvos“ kino centre. Adresas: Laisvės al. 54, Kaunas. Kviečiame į jį registruotis iki balandžio 1 d. paspaudus https://goo.gl/UbzxAo,

– Klaipėda: Balandžio 7 d. Klaipėdos kultūros fabrike  12.00 val. Adresas: Bangų g. 5A, Klaipėda. Kviečiame į jį registruotis iki balandžio 4 d. paspaudus  https://goo.gl/80WDIt

Filmas „Patyčios“ nagrinėja patyčių temą tarp mokinių. Filme yra parodomos tikrų vaikų ir paauglių istorijos bei realistiškai vaizduojamos sunkios patyčių pasekmės. Kartais yra galvojama, kad patyčios yra žaidimas, elgesys iš kurio vaikai išauga. Tačiau filmo veikėjų pasakojimai leidžia geriau suprasti, kaip iš tikrųjų jaučiasi patyčias patiriantis vaikas, kaip stipriai toks elgesys gali jį žeisti ir kad patyčių pasekmės gali būti ilgalaikės. Filmo seansai vyks:

–       Šiauliai: Balandžio 7 d. Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje 12.00 val. Adresas: Aušros alėja 62, Šiauliai. (Registracija uždaryta, vietų nebėra).

–       Panevėžys: Balandžio 11 d. “Garsas” kino teatro mažojoje salėje. 12.00 val.Adresas: Respublikos g. 40, Panevėžys. Kviečiame į jį registruotis iki balandžio 1 d. paspaudus https://goo.gl/2SryJi.