03 Geg Lietuvos žmogaus teisių centras 2016 m.
Praėję metai mums buvo nelengvi. Savarankiškai ir kartu su partneriais įgyvendinome ne vieną iniciatyvą, prisidėjusią prie tolerancijos, kritinio mąstymo bei demokratijos procesų sklaidos.
Rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo viduryje Vilniaus, Kauno, Panevėžio bei Šiaulių šaligatviuose įmontavome 19 „Atminimo akmenų“ (vok. Stolpersteine). Lietuva tapo pirmąja Baltijos šalimi, kurioje atsirado žalvariu dengtos lentelės, įamžinančios Holokausto metu nužudytus žydus ir romus. Vasarą jas įdėjo pats idėjos autorius, vokiečių menininkas Gunteris Demnigas. Tokių „Atminimo akmenų“ Europoje beveik 60 tūkst. Rudenį prie dviejų atminimo lentelių vyko akcija VARDAI, kurios metu garsiai skaitytos Holokausto aukų pavardės. Žinia apie mūsų projektą pasiekė ir „The Huffington Post“ .
Priiminėjant religinėmis dogmomis paremtą Sveikatos bei lytiškumo ir rengimo šeimai programą, kartu su kolegomis iš kitų organizacijų ėmėmės aktyvių veiksmų. Padedami choreografo Šarūno Kirdeikio, garsiai pareiškėme, kad nepilnamečiai turi teisę į kokybišką ir mokslu grįstą lytinį švietimą. Organizavome ir protesto akciją „Mokslas lai apšviečia lytinį ugdymą Lietuvoje“, dalyvavome darbo grupės posėdžiuose. Rezultatas gal ir netobulas, bet tikrai geresnis, nei butų buvęs nesitariant su visuomene.
Minėjome 10-ąjį žmogaus teisių festivalio „Nepatogus kinas“ gimtadienį. Renginio metu Lietuvoje lankėsi režisieriai ir kino ekspertai iš tokių šalių kaip Vokietija, Jordanija, Kanada, Iranas ir t.t. Ypatingai džiaugiamės pernai startavusia edukacine platforma „Nepatogaus kino klasė“. Nemokamai užsiregistravę, mokytojai savo mokiniams gali rodyti aktualią, bet ne visada patogią dokumentiką. Esame įsitikinę, kad kinas padeda augti, o kritinį moksleivių mąstymą būtina pradėti ugdyti kuo anksčiau.
Naujienų portalas „Manoteises.lt“ dar labiau prisidėjo prie profesionalaus, kokybiško ir žmogaus teisėmis grįsto viešojo diskurso plėtros. Mūsų tekstais ir komentarais dalijosi „15min.lt“. 2016 metais „Manoteises.lt“ skaitomumas siekė daugiau nei 232 tūkst. puslapių peržiūrų.