Lietuvos žmogaus teisių centras kreipėsi dėl parlamentinės kontrolės įgyvendinimo

Lietuvos žmogaus teisių centras kreipėsi dėl parlamentinės kontrolės įgyvendinimo

Š. m. gegužės 25 d. viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie galimą seksualinės prievartos atvejį, apsvaiginant narkotikais vokiečių grupė „Rammstein“ koncerte Vilniuje. Iš Airijos į Lietuvoje vykstantį grupės koncertą atvykusi Shelby Lynn teigė buvusi apsvaiginta su tikslu ją išprievartauti. Kitą dieną po koncerto Sh. Lynn nepamena, kaip atsirado viešbutyje, o ant kūno rado didelę kraujosruvą. Mergina savo Twitter paskyroje taip pat dalinosi, jog kreipėsi į medikus ir policiją, tačiau sulaukė tik pasiūlymo vaistinėje įsigyti testą, galintį parodyti, ar organizme yra narkotinių medžiagų. 

Portalo LRT.lt teigimu, nukentėjusi mergina išties kreipėsi į Bendrosios pagalbos centrą dieną po koncerto – gegužės 23-iąją. Vis dėlto tyrimas nebuvo pradėtas.

Dėl šios priežasties Lietuvos žmogaus teisių centras kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komitetą su raginimu įgyvendinti parlamentinę kontrolę ir išsiaiškinti aktualius klausimus, susijusius su specialistų reakcija į galimą pranešimą apie seksualinį smurtą bei egzistuojantį algoritmą ir jo keliamus iššūkius.