Lietuvos žmogaus teisių centras 2015 m.

Birutė Sabatauskaitė, Lauros Vancevičienės nuotr.

Lietuvos žmogaus teisių centras 2015 m.

Mielas Lietuvos žmogaus teisių centro drauge,

Praėję metai Lietuvos žmogaus teisių centrui buvo vieni sėkmingiausių.

Atkreipėme viso pasaulio dėmesį į rasizmą virusiniu tapusiu klipu „Eksperimentas VERTIMAS“, su žmogaus teisių portalu manoteises.lt įsitvirtinome kaip patikimas informacijos šaltinis, aktyviai prisidedančiu prie žmogaus teisių diskurso formavimo Lietuvoje, išplėtėme specialią festivalio „Nepatogus kinas“ programą vaikams.

Žinome, kad žodžiai dažnai mažiau pasako nei skaičiai, tad štai keletas jų:

Praėjusiais metais manoteises.lt aplankė 130 000 unikalių skaitytojų,  klipu „Eksperimentas VERTIMAS“ dalijosi tokie žiniasklaidos gigantai kaip „Independent“, „Spiegel“, Al Jazeera“, rodė Italijos, Brazilijos, Vokietijos ir kitų šalių nacionaliniai transliuotojai. Manome, kad Lietuvoje nufilmuotą eksperimentą pamatė mažiausiai kelios dešimtys milijonų žmonių visame pasaulyje.

Didžiuojamės, kad specialią „Vaikų programą“ festivalyje „Nepatogus kinas“ aplankė per tūkstantis vaikų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Šiemet „Nepatogus kinas“ keliaus ir pas vaikus, gyvenančius Šiauliuose bei Panevėžyje.

Visos šios veiklos būtų buvusios kitokios – mažesnės, skurdesnės arba apskritai nebūtų įvykusios, jei ne Lietuvos žmogaus teisių centro draugų pasitikėjimas, skiriant 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčio.

Mums šis pasitikėjimas ne tik atsakomybė, bet ir malonus iššūkis: lėšos, nesurištos su projektine veikla, leidžia jas panaudoti ten, kur labiausiai prireikia ir tokia forma, kuri mums atrodo kūrybiška bei įdomi visuomenei – ne ataskaitų ar profesionalių tyrimų forma, bet svarbias diskusijas keliančiais tekstais manoteises.lt ar jaunąją kartą lavinančiais filmais bei jų aptarimais.

Tikime, kad nenuvilsime ir šiemet, tad kviečiame pasitikėti Centro komanda bei skirti 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui tam, kad garsas apie žmogaus teises eitų plačiau ir girdėtųsi dar dargiau. Didink garsą – toks šiųmetis mūsų šūkis, o tikime ir jūsų šūkis!

Ypač paprastą ir aiškią instrukciją, kaip paremti LŽTC galite rasti čia.

Taip pat siūlome susipažinti su 2015 m. Centro veiklos bei finansinėmis atskaitomis (žiūrėti žemiau).

Pagarbiai,

Birutė Sabatauskaitė

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė