Nepatogus kinas: įveik patyčias

Nepatogus kinas: įveik patyčias

2013 m. kovo 18-24 dienomis ketvirtąjį kartą vyko veiksmo savaitė „Be patyčių“.


2013 m. Lietuvos žmogaus teisių centras (LŽTC) drauge su JAV ambasada Lietuvoje, taip pat prisidėjo prie iniciatyvos ir savo veikla skatino kalbėti apie patyčias šalies mokyklose, tuo pačiu ragindamas pažvelgti į tai iš žmogaus teisių pozicijos.

Pagrindinis projekto tikslas – skatinti pagarbą ir supratingumą tarp mokinių, atkreipti dėmesį į patyčių žalą, nelikti joms abejingiems. To galima pasiekti tiek kritiškai mąstant, vertinant situaciją, tiek pateikiant gyvenimiškų, akis atveriančių pavyzdžių, kai patyčių netoleruoja ir su jomis kovoja įvairios visuomenės grupės, valstybė, mokytojai, tėvai, mokiniai. Lietuvos žmogus teisių centras projektu siekė įtraukti mokyklų bendruomenes aktyviai socialinei veiklai.

Kovo 12-21 dienomis LŽTC keliavo į šešias Lietuvos miestų mokyklas Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Utenoje. Pagrindinis šio projekto įrankis – dokumentinis filmas „Patyčios“ (angl. Bully, anonsą galite pažiūrėti čia). Filmo pagalba, talkinant psichologei, drauge su mokiniais analizavome tarp mokinių kylančias sudėtingas situacijas.

Kitas svarbus mūsų tikslas yra suteikti šiai iniciatyvai tęstinumą – suteikti mokytojams, kitiems pedagogams įrankius, kuriais besinaudodami jie galėtų patys savarankiškai vesti diskusijas/užsiėmimus su klasėmis ar mokinių grupelėmis, panaudojant kiną, kaip priemonę.

Lietuvos mokykloms filmo kopija yra laisvai prieinama Lietuvos žmogaus teisių centre, o diskusijų vedimo gaires galite parsisiųsti .pdf formatu mūsų svetainėje (žr. žemiau). Visos suinteresuotos mokyklos yra skatinamos kreiptis į Lietuvos žmogaus teisių centrą. Visa medžiaga mokykloms suteikiama nemokamai.

Dėl filmo kopijos kviečiame kreiptis telefonu 8 (5) 262 88 58 darbo dienomis nuo 10:00 iki 17:00 arba el. paštu egle.urbonaite@lchr.lt

Projekto rėmėja – JAV ambasada Lietuvoje.

 

Metodinę medžiagą rasite ČIA.