Mokymų pavadinimas:
Smurtas artimoje aplinkoje ir smurtas prieš moteris
Kam skirti mokymai?
Mokymai skirti asmenims savo darbe susiduriantiems su asmenimis, nukenčiančiais nuo smurto artimoje aplinkoje: policijos pareigūnams, prokurorams, socialiniams darbuotojams, vaiko teisių specialistams, švietimo darbuotojams.
Mokymų metu apžvelgiame pagrindinius smurto artimoje aplinkoje ir smurto prieš moteris bruožus, kodėl šis smurtas ypatingai veikia nukentėjusius asmenis ir visa visuomenę, skirtingų smurto formų – fizinio, seksualinio, psichologinio ir ekonominio smurto – pagrindiniai bruožai ir pasekmės, prievartinės kontrolės samprata, pagrindinės teisinės nuostatos, reglamentuojančios smurto artimoje aplinkoje ir smurto prieš moteris apsaugą, pagalbos organizavimą ir prevenciją.
Mokymų metu taip pat kviečiame reflektuoti visuomenėje egzistuojančias nuostatas.
Kodėl tokie mokymai reikalingi?
Remiantis Europos Sąjungos Pagrindinių teisių agentūros duomenimis, viena iš trijų moterų ES yra patyrusi fizinį ir (arba) seksualinį smurtą nuo 15 metų amžiaus. Smurtas artimoje aplinkoje veikia visus visuomenės narius, nes kiekvienas arba pažįstame nuo smurto nukentėjusius asmenis, arba patys atsiduriame tokioje aplinkoje. Todėl kiekvieno asmens, artimojo, ar dirbančiojo institucijose reakcija bei teikiama apsauga yra be galo svarbi smurtui artimoje aplinkoje ir smurtui prieš moteris įveikti.
Mes siūlome: