Skirti 1,2proc.

Skirkite 1,2% paramą žmogaus teisių veiklai

Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą galite paremti skirdami savo gyventojų pajamų mokesčio dalį. Mums ši parama yra labai svarbi, jums – jie nieko papildomai nekainuoja. 

Kodėl paramą verta skirti mums? 

Esame viena stipriausių nevyriausybinių žmogaus teisių organizacijų Lietuvoje, tikime tuo, ką darome. 

  • 2007 m. įkūrėme tarptautinį žmogaus teisių kino festivalį „NEPATOGUS KINAS“, Jame jau apsilankė apie 180 tūkst. žmonių, 
  • 2014 m. įkūrėme žmogaus teisių portalą MANOTEISES.LT, portalo perskaitymų skaičius jau viršija 2 milijonus. 
  • 2016 m. įkūrėme nemokamą edukacijos erdvę NEPATOGAUSKINOKLASE.LT. Ją savo pamokose ir neformaliame ugdyme jau naudoja daugiau nei 2000 mokytojų ir edukatorių Lietuvoje;

Jūsų skirtą paramą panaudosime naujiems filmams pirkti, tekstams rašyti bei edukacijoms rengti. 

Kaip skirti 1,2% paramą?

Valstybinės mokesčių inspekcijos pajamų deklaracijos formos – ne pačios draugiškiausios. Vis dėlto manome, kad tie žmonės, kurie domisi žmogaus teisėmis Lietuvoje, kantrybės ir užsispyrimo nestokoja. 😀

1. Savo interneto naršyklėje atsidarykite Elektroninę deklaravimo sistemą. Užpildytą deklaraciją taip pat galite išsiųsti paprastu paštu (kaip tai padaryti – žiūrėkite žemiau).

2. Pasirinkite patogiausią būdą prisijungti prie sistemos. Tai galite padaryti suradę savo banko pavadinimą ir prisijungę prie elektroninės bankininkystės. Taip pat VMI priemonėmis ar naudojant el. parašą.

3. Pasirinkite: PILDYTI FORMĄ kairėje pusėje įrankių juostoje ir tada pasirinkite PRAŠYMAS SKIRTI PARAMĄ, turėtų atidaryti tinkamos formos langą.

4. Arba susiraskite formą FR0512 v.4. Galite užpildyti prašymą skirti iki 1,2% nuo Jūsų gyventojo pajamų mokesčio tiesiogiai portale arba parsisiuntę formą į savo kompiuterį.

5. Užpildykite bendrąją informaciją apie save (pavyzdyje pažymėta rožine spalva) – nesijaudinkite dėl savo duomenų, ši informacija mums nėra perduodama ir mes jos nematome:

1 laukelyje – įrašykite savo asmens kodą 

3V laukelyje – Įrašykite savo vardą

3P laukelyyje – Įrašykite savo pavardę

6. Užpildykite, kam skiriate paramą (rožine spalva pažymėtos vietos žemiau pateiktame pvz.)

5 – Pasirinkite už kurį mokestinį laikotarpį – 2020 m.

E1 laukelyje „Gavėjo tipas“ pasirinkite: 2 – paramos gavėjas

E2 laukelyje „Gavėjo identifikacinis numeris (kodas)“ įrašykite: 291768410,
E3 laukelyje „Mokesčio dalies paskirtis“: galite įrašyti pasirinkę – Žmogaus teisių centrui / Nepatogiam kinui / Žmogaus teisių švietimui
E4 laukelyje „Mokesčio dalies dydis (procentais)“ nurodykite: 1,2 (arba mažiau, jei norite dalį paskirti kitai organizacijai),
E5 laukelyje „Iki kada skiriate mokesčio dalį“, galite maksimaliai pasirinkti iki 2024 m. (ten kur dabar įrašyti 2023 m.

6. Norėdami pateikti užpildytą formą viršutiniame dešiniajame kampe spauskite „Pateikti“.

Dėmesio! Jeigu kurį nors lauką užpildėte klaidingai, sistema Jums nurodo padarytą klaidą, todėl galite lengvai viską pataisyti. Taip pat bet kada galite spausti „Tikrinti klaidas”, jei norite pasitikrinti, ar prašymas užpildytas teisingai.

Formą parsisiųsti iš čia, atsispausdinti, užpildyti taip pat, kaip parodyta aukščiau įrašant savo vardą, pavardę, asmens kodą ir tel. nr. ir išsiųsti paštu arba įteikti bet kuriame VMI skyriuje.

Paštu siųsti čia:

VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento
Dokumentų tvarkymo ir archyvavimo skyrius

Neravų g. 8,
66257 Druskininkai.

Svarbu žinoti:

  • El. deklaravimo formos pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) terminas – 2021 m. gegužės 1 d.;
  • Jeigu jūsų prašymuose bus klaidų, VMI Jums grąžins formą pataisymui ir iki 2020 m. rugpjūčio 20 d. Jūs dar galėsite užpildyti patikslintą formą;
  • Jei gyventojas pagal LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatas privalėjo pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją, tačiau to nepadarė iki nustatyto termino, prašymas nebus priimtas ir nebus nagrinėjamas.
  • Informacija mokesčių klausimais: 1882 arba https://www.vmi.lt/cms/gpm-dalis-paramai.