Privatumo politika

Lietuvos žmogaus teisių centras (LŽTC) rūpinasi Jūsų informacijos apsauga ir laikosi Europos Sąjungos Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) bei kitų įstatymų, saugančių Jūsų informaciją.

 

Su Centro duomenų apsaugos politika susipažinti galite ČIA. Toliau pateikiame svarbiausią informaciją apie informacijos rinkimą, naudojimą ir saugojimą:

1.Kas yra atsakingas už  informacijos rinkimą ir apsaugą?

 

Lietuvos žmogaus teisių centras
Į. k. 291768410
Adresas: A. Smetonos g. 5-304, Vilnius
El. paštas: info@lchr.lt

2. Kodėl renkame informaciją apie vartotojus?

 

Lietuvos žmogaus teisių centras teikia viešą prieigą prie savo administruojamų interneto svetainių (ztcentras.ltmanoteises.ltnepatoguskinas.ltnepatogauskinoklase.lt), jas palaiko, tobulina ir užtikrina jų saugą. Kartu Lietuvos žmogaus teisių centras, kaip paramos gavėjo statusą turinti nevyriausybinė organizacija renka paramą iš fizinių ir juridinių asmenų. Informacija renkama, naudojama ir saugojama siekiant:

 

1) valdyti, tobulinti ir optimizuoti LŽTC administruojamas svetaines, socialinių tinklų paskyras ir jų vartotojų patirtį;

2) gauti paramą; 

3) siųsti naujienlaiškius;

4) atsakyti į svetainių ir socialinių tinklų paskyrų  (Facebook, Instagram) lankytojų paklausimus, pasiūlymus;

5) suprasti naršymo tendencijas, įvertinti auditorijos dydį ir naudojimo modelius, suprasti vartotojų norus, pageidavimus. 

3. Kokia informacija renkama, naudojama ir saugojama apie vartotojus?

 

Kai naršote LŽTC administruojamose svetainėse ar socialinių tinklų paskyrose, gali būti naudojamos technologijos, kurios automatiškai surenka:


1) Naudojimo duomenis: renkami tam tikri duomenys apie vartotojų prieigą prie svetainių ir jų naudojimą (pvz., įėjimo ir išėjimo nuorodų URL, turinys ir puslapiai, prie kurių vartotojai prisijungia svetainėse, prieigos datos ir laikai ir pan.);

2) Informaciją apie įrenginį:  gali būti automatiškai renkama informaciją apie vartotojų įrenginį ir interneto ryšį (pvz., IP adresus, naudojamo kompiuterio ar mobiliojo prietaiso tipą, operacinės sistemos versiją, įrenginio identifikatorių, naršyklės tipą, kalbą ir pan.).


Savo iniciatyva naudojantis svetainių ar socialinių tinklų paskyrų funkcionalumais, skirtais pateikti paklausimus, siųsti žinutes, taip pat susisiekus elektroniniu paštu ar pervedus paramą, renkami šie duomenys:

 

1) identifikaciniai duomenys (vardas, pavardė, įmonė ir pan.);

2) kontaktiniai duomenys (e-pašto adresas ir pan.);

3) atitinkamos sutarties rūšies sudarymui reikalingi papildomi duomenys, jei siūloma tokią sudaryti (pvz.: siūlant sudaryti darbo sutartį – CV duomenis ir pan.);

4) bet kokie kiti vartotojų iniciatyva pateikti duomenys.

 

Paramos apdorojamos naudojantis makecommerce.lt platforma, kurios valdytojas Maksekeskus AS (Niine 11, Talinas 10414, Estija, reg. nr. 12268475), todėl Jūsų asmeninė informacija, reikalinga paramos įvykdymui ir patvirtinimui, bus perduodama Maksekeskus AS.

4. Ar naudojate slapukus?

 

Vartotojams prisijungus prie svetainių ar socialinių tinklų paskyrų, tam tikrais atvejais išsiunčiami vienas ar keli slapukai – maži tekstiniai failai, kuriuose yra raidžių ir skaitmenų simbolių eilutė. Svetainėse naudojami ir sesijos slapukai, ir nuolatinius slapukais. Uždarius naršyklę, sesijos slapukas dingsta. Nuolatinis slapukas lieka uždarius žiniatinklio naršyklę ir gali būti naudojamas vartotojų žiniatinklio naršyklėje tolesniuose apsilankymuose svetainėse. Nuolatiniai slapukai gali būti pašalinti per vartotojo naudojamos žiniatinklio naršyklės nustatymus.

5. Kokios yra svetainės lankytojų teisės?

 

1) Pateikti prašymą susipažinti su turima informacija;

2) Pateikti prašymą ištaisyti turimą informaciją;

3) Pateikti prašymą ištrinti turimą informaciją;

4) Ginčyti informacijos rinkimą, naudojimą ir saugojimą;

5) Pateikti prašymą išeksportuoti Jūsų duomenis;

6) Pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.