Skirkite 1,2% paramą žmogaus teisių veiklai

Skirkite 1,2% paramą žmogaus teisių veiklai

Jūsų parama mums be galo svarbi. Ypač dabar, kai festivalis „Nepatogus kinas“ neteko nemažos dalies finansavimo šaltinių dėl COVID-19 pandemijos.

Su Jūsų parama mes galime padaryti labai daug.

2019 metais šventėme savo 25-ąjį gimtadienį. Trumpai apibendriname ką nuveikėme per tuos metus. Su detalesne mūsų veiklos ir finansine ataskaita už 2019 metus galite susipažinti čia.

Per 25-erius metus Lietuvos žmogaus teisių centras:

Prisidėjo aktualizuojant žmogaus teises, kurios tapo kasdienių pokalbių dalimi.

Švietimo veiklos

Įkūrė tarptautinį žmogaus teisių kino festivalį „NEPATOGUS KINAS“, kuriame per 13 m. apsilankė per 160 tūkst. žmonių, žmogaus teisių portalą MANOTEISES.LT per pastaruosius 5 m. lankytojai skaitę 1,5 mljn. kartų.

NEPATOGAUSKINOKLASE.LT platforma mokytojams ir edukatoriams jau naudojasi daugiau nei 2000 vartotojų. Jie kartu su mokiniais online gali žiūrėti ir aptarti dokumentinius filmus įvairiomis žmogaus teisių temomis bei naudotis mūsų parengtas metodologijas.

Advokacija

LŽTC kartu su partneriais per daugybę metų prisidėjo prie įvairių įstatyminių iniciatyvų: mirties bausmės panaikinimo, geresnio vaiko teisių užtikrinimo ir visų formų smurto prieš vaikus uždraudimo, skurdo mažinimo, nuolat teikia pasiūlymus dėl smurto artimoje aplinkoje ir smurto lyties pagrindu geresnės nukentėjusių apsaugos ir pagalbos sistemos stiprinimo, daugybę metų pasisakė prieš abortų draudimo įvedimą, teikė pataisas Lygių galimybių įstatymui.

Kasdien Lietuvos žmogaus teisių centro komanda kartu su partneriais daro daugybę nematomų darbų, analizuoja, rengia pasiūlymus, edukuoja ir informuoja visuomenę.

Kaip skirti 1,2% paramą?

1. Savo interneto naršyklėje atsidarykite Elektroninę deklaravimo sistemą arba išsiųsti paprastu paštu (kaip deklaraciją išsiųsti paštu – žiūrėti žemiau).
2. Pasirinkite patogiausią būdą prisijungti prie sistemos. Tai galite padaryti suradę savo banko pavadinimą ir prisijungę prie elektroninės bankininkystės. Taip pat VMI priemonėmis ar naudojant el. parašą.
3. Pasirinkite: PILDYTI FORMĄ kairėje pusėje įrankių juostoje ir tada pasirinkite PRAŠYMAS SKIRTI PARAMĄ, turėtų atidaryti tinkamos formos langą.
4. Arba susiraskite formą FR0512 v.4. Galite užpildyti prašymą skirti iki 1,2% nuo Jūsų gyventojo pajamų mokesčio tiesiogiai portale arba parsisiuntę jo formą į savo kompiuterį.
5. Užpildykite bendrąją informaciją apie save (pavyzdyje pažymėta rožine spalva) – nesijaudinkite dėl savo duomenų, ši informacija mums nėra perduodama ir mes jos nematome:
1 laukelyje – įrašykite savo asmens kodą
3V laukelyje – įrašykite savo vardą
3P laukelyje – įrašykite savo pavardę

Užpildykite, kam skiriate paramą (rožine spalva pažymėtos vietos žemiau pateiktame pvz.)

5 – Pasirinkite už kurį mokestinį laikotarpį – 2019 m.
E1 laukelyje „Gavėjo tipas“ pasirinkite: 2 – paramos gavėjas
E2 laukelyje „Gavėjo identifikacinis numeris (kodas)“ įrašykite: 291768410,
E3 laukelyje „Mokesčio dalies paskirtis“: galite įrašyti pasirinkę – Žmogaus teisių centrui / Nepatogiam kinui / Žmogaus teisių švietimui
E4 laukelyje „Mokesčio dalies dydis (procentais)“ nurodykite: 1,2 (arba 0,6, jei norite dalį paskirti kitai organizacijai),
E5 laukelyje „Iki kada skiriate mokesčio dalį“, galite maksimaliai pasirinkti iki 2023 m.

6. Norėdami pateikti užpildytą formą viršutiniame dešiniajame kampe spauskite „Pateikti“.

Dėmesio! Jeigu kurį nors lauką užpildote klaidingai, sistema Jums nurodo padarytą klaidą, todėl galite lengvai viską pataisyti. Taip pat, bet kada galite spausti „Tikrinti klaidas”, jei norite pasitikrinti, ar prašymas užpildytas teisingai.

Formos siuntimas paštu

Formą parsisiųsti  iš čia: dalinai užpildyta forma, atsispausdinti, užpildyti taip pat, kaip parodyta aukščiau įrašant savo vardą, pavardę, asmens kodą ir tel. nr. ir išsiųsti paštu arba įteikti bet kuriame VMI skyriuje.

Paštu siųsti čia:

VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento
Dokumentų tvarkymo ir archyvavimo skyrius
Neravų g. 8,
66257 Druskininkai.

Svarbu žinoti:
▪  El. deklaravimo formos pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) terminas – 2020 m. liepos 1 d. – pratęstas iki 2020 m. rugpjūčio 20 d.;
▪  Jei gyventojas pagal LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatas privalėjo pateikti Metinę pajamų mokesčio deklaraciją, tačiau to nepadarė iki nustatyto termino (iki 2020 m. liepos 1 d.), prašymas nebus priimtas ir nagrinėjamas.
▪  Informacija mokesčių klausimais: 1882 arba https://www.vmi.lt/cms/gpm-dalis-paramai.

Jūsų parama mums labai svarbi – už ją mes norime padėkoti manoteises.lt rėmėjų puslapyje ir padovanoti Jums kvietimą į festivalio „Nepatogus kinas“ filmą (gyvai ar elektroniniu būdu, priklausomai nuo to, kaip vyks festivalis).

Skyrę 1,2% Lietuvos žmogaus teisių centrui, parašykite mums savo vardą ir pavardę el. paštu birute@lchr.lt, kad galėtume pasakyti jums „ačiū“. Jums nepranešus apie skirtą paramą, atleiskite, bet negalėsime Jums padėkoti tiesiogiai ir apdovanoti. Tačiau visiems Jums būsime labai dėkingi.

Dėkojame už Jūsų paramą!