Lyčiai neutralios partnerystės įteisinimo galimybių analizė ir kokybinis tyrimas apie LGBTQIA+ asmenų poreikius

Lyčiai neutralios partnerystės įteisinimo galimybių analizė ir kokybinis tyrimas apie LGBTQIA+ asmenų poreikius

Atliktas pirmasis tyrimas apie tos pačios lyties šeimas Lietuvoje. Tyrimą, kurį sudaro lyčiai neutralios partnerystės įteisinimo galimybių analizė ir kokybinis tyrimas apie LGBTQIA+ asmenų poreikius, vykdė Lietuvos socialinių mokslų centras, projekto partneris – Lietuvos žmogaus teisių centras.

Kokybinio tyrimo tikslas – atskleisti LGBTQIA+ porų kuriamų santykių formų įvairovę ir dinamiką, bei tai, kokias tiesiogines teisines, politines, ekonomines ir psichosocialines pasekmes tos pačios lyties asmenų poroms turi gyvenimas stigmatizuojamomis sąlygomis.

Kokybinio tyrimo metu interviu paimti iš 10 skirtingose situacijose gyvenančių porų (sostinės ir šalies regionų, poroje esančios kelerius metus ir daugiau nei dešimtmetį, auginančios ir neauginančios vaikus). 

Tyrime apžvelgiama, su kokiomis problemomis kasdienybėje susiduria tos pačios lyties šeimos, nesant galimybės formaliai įteisinti savo šeimos santykių. Kalbant pačių porų lūpomis siekiama paskatinti dialogą su visuomene apie geresnį teisių ir pareigų užtikrinimą tos pačios lyties asmenų šeimoms.

Tyrimui vadovavo ir jį vykdė Lietuvos socialinių mokslų centro mokslo darbuotojas dr. Liutauras Labanauskas.  Su tyrimu galite susipažinti ČIA

Tyrimas atliktas įgyvendinant projektą „Žmogus žmogui žmogus: didesnė parama žmogaus teisėms ir vienas kitam kovoje už lygybę”, kuris yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis, dalis. Projekto pradžia – 2020 m. spalis, pabaiga – 2023 m. kovo mėnuo.