Projektas „Jos balsas: įgalinant seksualinio priekabiavimo ir smurto aukas“

Projektas „Jos balsas: įgalinant seksualinio priekabiavimo ir smurto aukas“

2017 metais, prasidėjus #MeToo judėjimui, tapo aišku, kad supratimo apie tai, kas yra seksualinis priekabiavimas, Lietuvoje stokojama. 2018 metų pavasarį atlikta reprezentatyvi apklausa parodė, kad apie pusė šalies gyventojų nepritaria moterų sprendimui papasakoti apie patirtą priekabiavimą ir prievartą.

Siekdamas didinti darbdavių ir teisininkų, konsultuojančių nukentėjusias moteris, kompetencijas bei visuomenėse sąmoningumą šioje srityje, Lietuvos žmogaus teisių centras kartu su partneriu – Lygių galimybių plėtros centru – vyko projektą „Jos balsas: įgalinant seksualinio priekabiavimo ir smurto aukas“, kuriame numatytos šios veiklos:

  • Mokymų programa darbuotojams: keturiose darbovietėse, kurios išreiškė norą dalyvauti projekte, bus apmokomi 15-20 darbuotojų, kurie sužinos, kaip atpažinti ir užkirsti kelią seksualiniam priekabiavimui bei padės parengti seksualinio priekabiavimo prevencijos ir reagavimo programą;
  • Informacija ir mokymai teisinėms institucijoms: bus parengtos gairės teisininkams, kaip suteikti kvalifikuotą pagalbą seksualinio priekabiavimo aukomis. Taip pat gairių pagrindų bus vedami mokymai teisininkams;
  • Informacijos sklaida visuomenėje: bus atlikta reprezentatyvi visuomenės nuomonės apklausa apie seksualinį priekabiavimą darbo vietoje, o rezultatai paviešinti spaudos konferencijoje. Žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalyje „Nepatogaus kinas“ keturiuose Lietuvos miestuose bus rodomas filmas apie seksualinį priekabiavimą/smurtą. Žmogaus teisių portale Manoteises.lt pasirodys straipsnių apie seksualinių priekabiavimą ir smurtą serija, Lietuvos žmogaus teisių centro paskyroje „Facebook“ bus skelbiamos žinutės šia tema. Planuojamas ir viešas renginys darbdaviams.

Laikotarpis: 2018 m. rugpjūtis – 2019 m. liepa

Projektą finansuoja: Švedijos institutas, Alumni Engagement Innovation Fund (JAV vyriausybės programa).

Projekto vertė: 34 280 Eur.