Projektas „Mokantis istorijos“

Projektas „Mokantis istorijos“

Šiemet Lietuvos žmogaus teisių centras pradėjo projektą, pratęsiantį itin sėkmingą iniciatyvą „Šviečiantys ekranai, kalbantys akmenys: Lietuvos žydų ir romų palikimo refleksijos“.

Projektu „Mokantis istorijos“ toliau siekiama šviesti Lietuvos visuomenę apie žydų ir romų gyvenimą bei palikimą šalyje įtraukiant skirtingas bendruomenes. Atsiradus pirmiesiems „Atminimo akmenims“, žmonės toliau bus raginami apmąstyti ir įvertinti žydų bei romų istoriją ir kultūrinį paveldą.

Projektą sudaro trys pagrindinės veiklos kryptys:

1) edukacinė programa, skirta įtraukti bendrojo lavinimo mokyklas. Planuojama suorganizuoti mokymus mokytojams, o vėliau, jų pagrindu, inicijuoti vietos mokyklų projektus, reflektuojančius miesto žydų ar romų palikimą;

2) refleksija ir veikla keturiose Lietuvos savivaldybėse. Ketinama bendradarbiauti su savivaldos institucijomis parengiant gaires, kaip savo mieste įmontuoti „Atminimo akmenis“. Bus organizuojamos edukacinės „Beigelių popietės“, kurių metu bendruomenės aptars istorinį savo krašto paveldą;

3) informacinė kampanija, skirta keisti antisemitinėms ir romofobinėms nuostatoms, stiprinti tolerancijos principus. Portale „Mnoteises.lt“ bus publikuotas straipsnių ciklas, skatinantis įvairių bendruomenių dialogą. Planuojama atnaujinti svetainę „Atminimoakmenys.lt“, inicijuoti kampaniją socialiniuose tinkluose.

Projekto partneriai: Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, Valstybinis Gaono žydų muziejus, Romų visuomenės centras ir Ugdymo plėtotės centras.
Laikotarpis: 2017 birželis – 2018 gruodis.
Finansavimas: Vokietijos EVZ fondas („Erinnerung, Verantwortung, Zukunft“, liet. „Atmintis, Atsakomybė, Ateitis“), VšĮ “Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą disponavimo fondas”.