Dėl LRT mediatekoje skelbiamos laidos „Spalvos. Gėjai tėčiai“ galimo ribojimo

Dėl LRT mediatekoje skelbiamos laidos „Spalvos. Gėjai tėčiai“ galimo ribojimo

Lietuvos žmogaus teisių centras išsiuntė savo poziciją Lietuvos radijo ir televizijos komisijai bei Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai dėl LRT mediatekoje skelbiamos laidos „Spalvos. Gėjai tėčiai“.

Centras pabrėžia, kad atsižvelgus į LR Konstitucinio Teismo ir Europos Žmogaus Teisių Teismo išaiškinimus dėl konstitucinės šeimos sampratos, vienos lyties asmenų santykių, homoseksualios šeimos vaizdavimas negali būti vertinamas kaip neigamą poveikį nepilnamečiams daranti, Konstitucijos ar Konvencijos nuostatoms prieštaraujanti viešoji informacija.

Laidoje nėra pateikiama jokia informacija, kuri galėtų daryti neigiamą poveikį nepilnamečiams. Tos pačios lyties asmenų šeimų skirtingas traktavimas grindžiant jį vien „tradicijomis“, neigiamomis nuostatomis ar visuomenės daugumos pažiūromis nėra pakankamas pagrindas riboti saviraiškos laisvei. Laidoje „Spalvos. Gėjai  tėčiai“ skatinama konstitucinė šeimos samprata, kuri yra neutrali lyties požiūriu ir apima homoseksualias šeimas. Skleidžiant tokią informaciją informuojama apie apie skirtingumo, lygybės ir tolerancijos idėjas, kurios prisideda prie visuomeninės santarvės.

Su visa pozicija susipažinti galite ČIA.