Didink garsą – skirk 2% Lietuvos žmogaus teisių centrui

Didink garsą – skirk 2% Lietuvos žmogaus teisių centrui

Praėję metai buvo vieni sėkmingiausių Lietuvos žmogaus teisių centro istorijoje. Mūsų inicijuotos kampanijos garsiai klausė, kokioje šalyje norime gyventi – modernioje, kur gerbiamas ir vertinamas kiekvienas iš mūsų, ar selektyvioje demokratijoje, kuri skirsto žmones pagal lytį, odos spalvą, negalią, amžių, seksualinę orientaciją.

Birželį žmogaus teisių portale manoteises.lt paskelbėme N. Rekašiūtės ir B. Tiškevič fotoprojektą „Jie laimėjo loteriją“, apie kurį diskutavo ne tik absoliuti dauguma Lietuvos žiniasklaidos priemonių, tačiau jis paminėtas ir LR Prezidentės D. Grybauskaitės metiniame pranešime.Kovą pasaulį apskriejo virusiniu tapęs klipas „Eksperimentas VERTIMAS“, apie kurį rašė žiniasklaidos gigantai „Spiegel“, „Independent“ „Al Jazeera“ bei parodė Brazilijos, Italijos, Vokietijos nacionalinės televizijos. Klipas apie rasizmą pasiekė dešimtis milijonų žiūrovų ir buvo toks populiarus, kad vien Centro  „Youtube“ kanale peržiūrėtas 3 mln. kartų.

Spalį devintą kartą įvykęs didžiausias žmogaus teisių kino festivalis Baltijos šalyse „Nepatogus kinas“ pirmą kartą įsteigė savo vardo apdovanojimą, tiems, kurie kovoja už tai, kad gyventume teisingesnėje ir demokratiškesnėje visuomenėje.

Prie visų šių iniciatyvų tiesiogiai prisidėjote ir jūs, pasitikėdami Centru ir skirdami 2% savo gyventojų pajamų mokesčio. Šiomis, praėjusiais metais surinktomis lėšomis – 2635,69 Eur – dalinai finansavome klipo „Eksperimentas VERTIMAS“ atsiradimą, sukūrėme specialią „Nepatogaus kino“ programą „Filmai vaikams“, kurią aplankė 1000 Lietuvos moksleivių, bei išmokėjome honorarus manoteises.lt autoriams.

12962550_10209140341975574_10354782_o

Su išsamia Lietuvos žmogaus teisių centro veiklos atskaita galite susipažinti čia.

Manome, kad padarėme nemažai, tačiau žinome, kad su jūsų pagalba galime padaryti daugiau ir kalbėti garsiau. Todėl siūlome pervesti 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui ir taip didinti garsą – žmogaus teisių garsą.

Kaip tai padaryti?

Atsidarykite ypač paprastą ir aiškią instrukciją, kurioje vizualiai, žingsnis po žingsnio paaiškinama, kaip greitai ir be klaidų pervesti 2 proc. Lietuvos žmogaus teisių centrui.

Arba:

  1. Savo interneto naršyklėje atsidarykite Elektroninę deklaravimo sistemą.
  2. Pasirinkite patogiausią būdą prisijungti prie sistemos. Tai galite padaryti suradę savo banko pavadinimą ir prisijungę prie elektroninės bankininkystės. Taip pat VMI priemonėmis ar naudojant el. parašą.
  3. Pasirinkite: Pajamų ir turto deklaravimas už 2015 metus ir kairėje pusėje esančią skiltį „Parama“.
  4. Pagal nuorodas skiltyje „Parama“, galite užpildyti prašymą skirti iki 2% nuo Jūsų gyventojo pajamų mokesčių tiesiogiai portale arba parsisiuntę jo formą į savo kompiuterį.
  5. Užpildykite formą pagal šias instrukcijas:

E1 laukelyje „Gavėjo tipas“ pasirinkite: 2
E2 laukelyje 
„Gavėjo identifikacinis numeris (kodas)“ įrašykite: 291768410
E3 laukelyje 
„Mokesčio dalies paskirtis“: nurodyti nebūtina
E4 laukelyje „Mokesčio dalies dydis (procentais)“ nurodykite: 2 (arba 1%, jei norite kitą paskirti kitai organizacijai)
E5 laukelyje 
„Iki kada skiriate mokesčio dalį“ taip pat nurodyti nebūtina, bet galite nurodyti, pvz. 1-5 metams

paskutinė

 6. Norėdami pateikti užpildytą formą viršutiniame dešiniajame kampe spauskite „Pateikti“.

Dėmesio! Jeigu kurį nors lauką užpildote klaidingai, sistema Jums nurodo padarytą klaidą, todėl galite lengvai viską pataisyti.

Svarbu žinoti:

  • El. deklaravimo formos pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) terminas – 2016 m. gegužės 1 d. (imtinai);
  • Jeigu jūsų prašymuose bus klaidų, VMI Jums grąžins formą pataisymui ir iki 2016 m. rugpjūčio 20 d. Jūs dar galėsite užpildyti patikslintą formą;
  • Informacija mokesčių klausimais: 1882.

Dėkojame, jūs ką tik padidinote garsą!