„Kompetencijų stiprinimas ir patirties pasidalijimas reaguojant į patyčias mokyklose“

„Kompetencijų stiprinimas ir patirties pasidalijimas reaguojant į patyčias mokyklose“

Kviečiame mokytojus dalyvauti mokymuose „Kompetencijų stiprinimas ir patirties pasidalijimas reaguojant į patyčias mokyklose“, kurie vyks 2016 m. kovo 21-22 d. Birštone.

Šie mokymai yra dalis Veiksmo savaitės „Be patyčių“, kurioje dalyvauja ir mokymus organizuojantys Lietuvos žmogaus teisių centras bei asociacija „In Corpore“.

Europos Sąjungos Pagrindinių teisių agentūros atliktos apklausos duomenimis, net 88 proc. LGBT* asmenų Lietuvoje girdėjo negatyvių pareiškimų mokykloje ar tapo diskriminuojančio elgesio su asmeniu, kuris, kaip buvo manoma, nėra heteroseksualus, liudininkais. Panašius duomenis atskleidžia ir nevyriausybinių organizacijų atliktos apklausos. Šiomis temomis kalbėti ne visada lengva, o nuo tokių patyčių gali nukentėti visi, ne tik LGBT asmenys.

Interaktyvių mokymų metu stengsimės kartu atpažinti patyčias lyties ir seksualinės orientacijos pagrindais, suprasti jaunų LGBT* žmonių situaciją, dalinsimės patirtimi ir ieškosime naujų būdų, kaip reaguoti į patyčias ir skatinti pagarbą įvairovei mokyklose.

Jų metu turėsime galimybę išgirsti kituose miestuose dirbančių mokytojų patirtis bei gerąsias praktikas.

Mokymai skirti:

Mokymai skirti 8-12 klasių mokytojams.

Mokymų trukmė:

Mokymai vyks 2 dienas, 2016 m. kovo 21-22 d.

Mokymų vieta:

Mokymai vyks sanatorijoje „Eglė“, Algirdo gatvė 22, Birštonas.

Mokymų ir kelionės išlaidos

Visos mokymų dalyvių išlaidos (kelionės, apgyvendinimas, maitinimas) bus apmokamos projekto lėšomis. Kelionės išlaidos bus kompensuojamos tik iš anksto suderinus su organizatoriais.

Mokymus veda:

Augustas Čičelis – asociacijos „In Corpore“ vadovas, Lygių galimybių plėtros centro ekspertas, nuo 2006 m. veikiantis įvairiose nevyriausybinėse organizacijose, vedantis mokymus žmogaus teisių ir pagarbos įvairovei temomis, kuriantis metodus darbui su jaunimu ir suaugusiaisiais. Augustas taip pat yra „Jaunimo linijos” emocinės paramos savanoris ir savanorių mokytojas.

Birutė Sabatauskaitė – Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė, teisininkė, nuo 2001 metų veda žmogaus teisių mokymus, nuo 2001 m. savanoriškai dirba su vaikais, nuo 2010 m. prisideda prie vaikų dienos centro veiklos, žmogaus teisių kino festivalyje „Nepatogus kinas“ kartu su kolegomis vysto „Nepatogaus kino mokykloms“ programą.

Dalį programos ves „Vaikų linijos” ekspertas (asmuo tikslinamas).

Registracija

Prašome registruotis iki š.m. kovo 11 d., užpildant registracijos formą internete: goo.gl/oHV4z6.

Į mokymus bus kviečiami tik patvirtinti dalyviai. Mokymų dalyvių grupė bus sudaroma atsižvelgiant į registracijos pirmumą, dalyvių patirtį ir poreikius. Užsiregistravę dalyviai įsipareigoja dalyvauti abi mokymų dienas.

Daugiau informacijos

Jeigu turite klausimų rašykite el.paštu birute@lchr.lt arba skambinkite telefonu telefonu (8 5) 262 88 58.

LGBT*

LGBT* – tai lesbietės, gėjai, biseksualūs, translyčiai, kiti neheteroseksualūs, konvencinių lyčių normų neatitinkantys žmonės.

Mokymus remia:

eea-grants-e1440586017701