Projektas „Kalbanti demokratija: erdvių demokratijai ir žmogaus teisių puoselėjimui kūrimas Lietuvoje“

Projektas „Kalbanti demokratija: erdvių demokratijai ir žmogaus teisių puoselėjimui kūrimas Lietuvoje“

Išsamus demokratijos tyrimas Europoje (2017 m.) parodė, kad Lietuva yra tarp 5 žemyno valstybių (Rusijos, Ukrainos, Portugalijos ir Čekijos Respublikos), kurios gyventojų tikėjimas demokratija yra mažesnis nei 8 balai iš 10. Taip pat šalies gyventojai mažumų apsaugą ir piliečių laisvę rinktis bei diskutuoti laiko mažiausiai svarbiais liberaliosios demokratijos subdimensijomis (visas tyrimas ČIA, cituota p. 12-13).

Siekiamas didinti Lietuvos gyventojų susidomėjimą demokratija Lietuvoje ir mažumų bei ypač moterų teisėmis, Lietuvos žmogaus teisių centras įgyvendina projektą „Kalbanti demokratija: erdvių demokratijai ir žmogaus teisių puoselėjimui kūrimas Lietuvoje“.

Projekto metu bus surengta 10 diskusijų apie mažumų teises, ypač moterų tesies, neapykantos nusikaltimus ir neapykantos poveikį demokratijos kokybei. Diskusijos vyks festivalio „Nepatogus kinas 2020“, Nacionalinio žmogaus teisių forumo 2020 metu, bei Lietuvos regionuose.

Projekto metu taip pat bus atnaujinta dalis manoteises.lt skilties „Reikia pagalbos“ skaitomiausių tekstų, kuriuose pateikiama naudinga informacija apie asmens teisių gynimo būdus ir egzistuojančius teisinius mechanizmus.

Taip pat bus didinamas visuomenės informuotumas apie neapykantos nusikaltimus, mažumų teises ir jų įtaką demokratijos kokybei, portale manoteises.lt parengiant ir publikuojant 21 tekstą šiomis temomis. Siekiant išlaikyti funkcionalią portalo manoteises.lt struktūrą, bus atliekami ir techniniai portalo atnaujinimo darbai.

Projektą finansuoja Švedijos institutas ir Švedijos karalystės ambasada Vilniuje, kofinansuoja Europos komisija (projektai #MesVisi – „BRIDGE: vietos bendruomenių stiprinimas efektyviai kovai su smurtu lyties pagrindu artimoje aplinkoje“).

Švedijos instituto ir Švedijos karalystės ambasados Vilniuje skiriama parama projektui – 12 030 Eur.