Verčiamės per galvą dėl žmogaus teisių – skirk 2 %

Verčiamės per galvą dėl žmogaus teisių – skirk 2 %

Praėję metai mums buvo nelengvi. Savarankiškai ir kartu su partneriais įgyvendinome ne vieną iniciatyvą, prisidėjusią prie tolerancijos,  kritinio mąstymo bei demokratijos procesų sklaidos.

Rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo viduryje Vilniaus, Kauno, Panevėžio bei Šiaulių šaligatviuose įmontavome 19 „Atminimo akmenų“ (vok. Stolpersteine). Lietuva tapo pirmąja Baltijos šalimi, kurioje atsirado žalvariu dengtos lentelės, įamžinančios Holokausto metu nužudytus žydus ir romus. Vasarą jas įdėjo pats idėjos autorius, vokiečių menininkas Gunteris Demnigas. Tokių „Atminimo akmenų“ Europoje beveik 60 tūkst. Rudenį prie dviejų atminimo lentelių vyko akcija VARDAI, kurios metu garsiai skaitytos Holokausto aukų pavardės. Žinia apie mūsų projektą pasiekė ir  „The Huffington Post“ .

Priiminėjant religinėmis dogmomis paremtą Sveikatos bei lytiškumo ir rengimo šeimai programą, kartu su kolegomis iš kitų organizacijų ėmėmės aktyvių veiksmų. Padedami choreografo Šarūno Kirdeikio, garsiai pareiškėme, kad nepilnamečiai turi teisę į kokybišką ir mokslu grįstą lytinį švietimą.  Organizavome ir protesto akciją „Mokslas lai apšviečia lytinį ugdymą Lietuvoje“, dalyvavome darbo grupės posėdžiuose. Rezultatas gal ir netobulas, bet tikrai geresnis, nei butų buvęs nesitariant su visuomene.

Šiemet minėjome 10-ąjį žmogaus teisių festivalio „Nepatogus kinas“ gimtadienį. Renginio metu Lietuvoje lankėsi režisieriai ir kino ekspertai iš tokių šalių kaip Vokietija, Jordanija, Kanada, Iranas ir t.t. Ypatingai džiaugiamės šiemet startavusia edukacine platforma „Nepatogaus kino klasė“. Nemokamai užsiregistravę, mokytojai savo mokiniams gali rodyti aktualią, bet ne visada patogią dokumentiką. Esame įsitikinę, kad kinas padeda augti, o kritinį moksleivių mąstymą būtina pradėti ugdyti kuo anksčiau.

Naujienų portalas „Manoteises.lt“ dar labiau prisidėjo prie profesionalaus, kokybiško ir žmogaus teisėmis grįsto viešojo diskurso plėtros. Mūsų tekstais ir komentarais dalijosi „15min.lt“. 2016 metais „Manoteises.lt“ skaitomumas siekė daugiau nei 232 tūkst. puslapių peržiūrų.

2_proc_1

Išsami veiklos ataskaita:  

LZTC_veiklos_ataskaita_2016_m

Manome, kad nuveikėme nemažai, tačiau žinome, kad su jūsų pagalba galime padaryti dar daugiau. Jei tikite, kad mūsų darbai daro Lietuvą gražesnę, prisidėkite. Siūlome pervesti 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui – per galvą verskimės kartu!

Kaip tą padaryti?

1. Savo interneto naršyklėje atsidarykite Elektroninę deklaravimo sistemą.

2. Pasirinkite patogiausią būdą prisijungti prie sistemos. Tai galite padaryti suradę savo banko pavadinimą ir prisijungę prie elektroninės bankininkystės. Taip pat VMI priemonėmis ar naudojant el. parašą.

3. Pasirinkite: „Deklaravimas“ ir kairėje pusėje esančią skiltį „Pildyti formą“.

4. Susiraskite formą FR0512 v.3. Galite užpildyti prašymą skirti iki 2% nuo Jūsų gyventojo pajamų mokesčių tiesiogiai portale arba parsisiuntę jo formą į savo kompiuterį.

5. Užpildykite formą pagal šias instrukcijas:

E1 laukelyje „Gavėjo tipas“ pasirinkite: 2,
E2 laukelyje „Gavėjo identifikacinis numeris (kodas)“ įrašykite: 291768410,
E3 laukelyje „Mokesčio dalies paskirtis“: nurodyti nebūtina,
E4 laukelyje „Mokesčio dalies dydis (procentais)“ nurodykite: 2 (arba 1%, jei norite kitą paskirti kitai organizacijai),
E5 laukelyje „Iki kada skiriate mokesčio dalį“ taip pat nurodyti nebūtina, bet galite nurodyti, pvz. 1–5 metams.

visa_forma

6. Norėdami pateikti užpildytą formą viršutiniame dešiniajame kampe spauskite „Pateikti“.

Dėmesio! Jeigu kurį nors lauką užpildote klaidingai, sistema Jums nurodo padarytą klaidą, todėl galite lengvai viską pataisyti.

Svarbu žinoti:

  • El. deklaravimo formos pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) terminas – 2017 m. gegužės 2 d.;
  • Jeigu jūsų prašymuose bus klaidų, VMI Jums grąžins formą pataisymui ir iki 2017 m. rugpjūčio 20 d. Jūs dar galėsite užpildyti patikslintą formą;
  • Informacija mokesčių klausimais: 1882.

Jūsų parama mums labai svarbi – už ją mes norime padėkoti manoteises.lt rėmėjų puslapyje ir padovanoti festivalio „Nepatogus kinas“ bendruomenės narystę. Skyrę 2% Lietuvos žmogaus teisių centrui, parašykite mums savo vardą ir pavardę el. paštu jurate@manoteises.lt, kad galėtume pasakyti „ačiū“.

Dėkojame už jūsų paramą!

Lauros Vansevičienės nuotraukos.